ANPR - automobilių numerių atpažinimo sistema
Go to content

FAQ - Dažnai užduodami klausimai

ANPR
 1. Kaip mašina turi būti matoma, kad numerių atpažinimo sistema dirbtų korektiškai? - Automobilio numerio dydis kadre turi būti ne mažesnis nei 20 px. Arba paprastai kalbant, lengvasis automobilis turi užimti ne mažesnę kaip 1/3 dalį viso ekrano ploto. Sunkvežimis - ne mažiau 1/2.
 2. Kokiu greičiu automobilis gali judėti, kad sistema galėtų užfiksuoti numerį? - Šis reikalavimas priklauso tiktai nuo parinktos kameros parametrų. Mūsų sistema sukonstruota taip, kad ji ima kiekvieną iš srauto perduodamą kadrą ir ieško jame numerių. Todėl labai svarbu, kad kadre automobilio numeris nebūtų išplaukęs. Pagrindinis veiksnys šiuo atveju - kameros užtvaro greitis (shutter speed). Kamerose jis dažniausiai būna nustatytas automatiniu režimu. Tam, kad galėtume užfiksuoti greitai judančių transporto priemonių numerius reikia šį parametrą pakeisti į rankinį ir nustatyti į ne mažesnį nei 1/500.
 3. Jei pageidaučiau, kad sistema būtų papildyta trūkstamu funkcionalumu? Mes visada esame pasiruošę kliento pageidavimus realizuoti praktikoje. Jums tereikia mums suformuoti aiškią užduotį darbui.
 4. Darbas tinkle galimas? Sistema sukonstruota taip, kad veiktų naudojant vieną duomenų bazę, todėl ji gali būti instaliuota nutolusiuose kompiuteriuose, kurie jungtųsi prie centrinės duomenų bazės. Arba ji gali veikti kaip centrinis serveris paimantis video srautą o komandas nutolusiems įrenginiams atiduodant per tinklą.
 5. Ar sistema dirba naktį be papildomo apšvietimo? Taip. Dabartiniuose objektuose mes naudojame kameras, kurios infraraudonųjų spindulių pagalba išryškina numerį tamsoje tokiu būdu užtikrinant jo atpažinimą.
 6. Ar sistema atpažins numerį nakties metu su įjungtomis automobilio šviesomis arba labai saulėtą dieną? Taip. Dabartiniuose objektuose męs naudojame kameras, kurios naudoja BLC arba WDR funkciją. Ši funkcija sureguliuoja vaizdą taip, kad numeris yra puikiai įskaitomas. Kitaip tariant jei žmogaus akis įskaito numerį, tai padarys ir programa.
 7. Su kokiomis kameromis ar videoregistratoriais gali dirbti Jūsų sistema? Mūsų sistema gali dirbti su visomis IP kameromis tiesiogiai arba su analoginėmis kameromis pajungtomis per videoregistratorius, kurie palaiko RTSP arba HTTP video perdavimo protokolus. Šiandiena beveik visų gamintojų IP kameros turi tokį funkcionalumą.
 8. Kokiose operacinėse sistemose gali dirbti Jūsų sistema? Windows 10/11.
 9. Kokie reikalavimai kompiuteriui? windows 10/11, procesorius ne mažiau i3 su AVX, Viskas priklauso nuo vaizdo perduodamo iš kameros dydžio. PVZ. Jei kamera transliuoja 1080p kokybės vaizdą tai 2 kameroms apdoroti reikalingas procesorius i3, 4 - procesorius i5, 6 - procesorius i7 ir t.t. Tačiau jei mažintume rezoliuciją arba sistema turėtų galingą video plokštę, tuomet apdorojamų kamerų skaičius dvigubintųsi.
 10. Ar galima programą perinstaliuoti į kitą kompiuterį? Taip. Programa nėra "pririšta" prie kompiuterio. Jos veikimui reikalingas USB raktas. Todėl jei norėsite programą pernešti į kitą kompiuterį kartu reikės pernešti ir specialiai paruoštą USB raktą.
 11. Ar išlieka sistemoje automobilių numeriai kurie nebuvo įleisti? Taip, sistema pastoviai daro numerių atpažinimą ir daro automobilių nuotraukas nepriklausomai nuo to ar jie buvo įleisti ar ne.
 12. Kokia programos atnaujinimų kaina? Jūs įsigydami programą kartu sumokate ir už atnaujinimus, kurie bus išleisti per 1 metus nuo Jūsų įsigijimo. Po šio laiko atnaujinimai kainuos puse programos įsigijimo kainos.
Copyright 2006-2023 © IĮ DK projektai
Back to content